rozhovorZpívající hasič Dan Moravský.
 
S Danem jsem si dala schůzku v jeho oblíbené kavárně. Přišel tak, jak ho znám, sice včas,ale během našeho povídání stačil vyřídit několik telefonů, udělat si několik poznámek do notebooku a neušel mu ani jeden známý kolemjdoucí. To vše až do chvíle, kdy přišla řeč na hasiče. V ten moment přestal pro Dana okolní svět úplně existovat.
 
Vizitka Dan Moravský – zpívající hasič
Narozen: ve znamení ryby
Ženy jeho života: Zuzana a Valerie
Záliby: Hudba, děti a humor
Životní motto: O naší budoucnosti rozhodují naše myšlenky současnosti.
 
Jak jsi se dostal ke zpívání a muzice?
Měl jsem štěstí, že jsem se narodil do hodně muzikantské rodiny. Táta byl muzikant a u nás doma se vlastně hrálo a zpívalo pořád. Už v 16 letech jsem měl vlastní rockovou kapelu a docela nám to šlapalo.
 
Dosavadní hudební kariéra, úspěchy?
Pokusů, nápadů a takového toho hudebního tvoření je, bylo a bude doufám stále dost. Z úspěchu se snad můžu pochlubit rokem 2001, založili jsme duo Dana a Dan a vyšlo nám dokonce CD s názvem Rodokmen lásky. Bylo to takové romantické období. No a osudovým se mi samozřejmě stalo setkání s Daliborem Jandou, se kterým jsem býval často při jeho koncertech a v něčem jsme začali spolupracovat. Lidi mi pořád předhazovali, že jsme si podobní, tak jsem si řekl proč ne a zkusil jsem si pár jeho písniček zazpívat. Docela to šlo, jen mi chyběl ten typický chraplák.
 
Ten ale dneska máš. To se dá nějak pořídit?
Jasně že dá. To si stoupneš na pole, ideálně proti větru a řveš a řveš a řveš, až je tu Dan Moravský jako Dalibor Janda revival. Mimochodem zmíněný chraplák je velice populární i v dnešní době.
 
Teď je z tebe ale zpívající hasič, jak k tomu došlo?
Může za to vlastně další osudové setkání. Jako Janda revival jsem byl pozván na jednu hasičskou akci. Nepřikládal jsem tomu žádný zvláštní význam, zkrátka přijedu, odzpívám, pobavím a zpátky domů, jako vždy. Jenže tady to nebylo jako vždy, hasiči mě absolutně dostali. Takovou atmosféru, jakou tam dokázali udělat, to jsem ještě nezažil. Zůstal jsem samozřejmě i po vystoupení a nestačil jsem se divit, jaké z těch chlapů lezly historky a zážitky, jak jako hasiči fungují, co všechno dělají. V ten moment mi to došlo, jo chci být taky hasič a hlavně chci pro ně a o nich zpívat.
 
Jak si představuješ ty svoji budoucnost u hasičů?
Jestli někdy budu skutečně vyrážet k požáru, to fakt nevím, ale říká se nikdy neříkej nikdy! Strašně rád bych byl pro hasiče něco jako to tolik diskutované pivo a to odměnou v podobě pohody, relaxu a zábavy. Aby až přijdou domů, si pustili hasičský CD a udělali si pohodu nebo, aby to spolu se mnou pořádně rozjeli na nějaký hasičský akci pěkně naživo.
 
Se zpívajícím hasičem Danem Moravským si povídala Alena Veliká

Novinky

HURIKÁN CAMP - 17.05.2022

HASIČSKÉ CD - 01.02.2021

CD VZNIKLO ZA PODPORY:
 

Copyright © 2022, danmoravsky.cz | realizace 3nicom websolutions s.r.o.